Yayman, Bakan Kirişci ile Görüştü

Yayman, Bakan Kirişci ile Görüştü

Hatay çiftçisinin sorunlarını aktardı

Hatay AKP Milletvekili Hüseyin Yayman, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’yi ziyaretle, ilimiz çiftçisinin sorun ve isteklerini aktardı. Yayman, ziyaretinde, yakın zamanda Hassa’da yaşanan kar yağışı ile geçen hafta aşırı soğukların yol açtığı don sorununun yol açtığı olumsuzlukları da Bakan Kirişci’ye anlattı.

Amik Ovası’nda son günlerde yaşanan don afeti ile birlikte, özellikle sert çekirdekli meyveler olarak bilinen kayısı ve şeftali bahçelerinde ciddi zararlar oluşmuştu.

Hataylı çiftçilerin sorunlarını Yayman’dan ayrıntılı şekilde öğrenen Bakan Kirişci’nin, zarar tespiti yapıldıktan sonra, zararların imkanlar ölçüsünde karşılanacağını, sıkıntılara rağmen tüm çiftçilere üretime devam etmelerini söylediği kaydedilirken, Milletvekili Hüseyin Yayman’ın ayrıca mazot, gübre, elektrik, tohum ve girdi fiyatlarıyla ilgili çiftçilerin taleplerini bir kez daha dile getirdiği öğrenildi.

Görüşme sonrası, Milletvekili Yayman’ın, yakın ilgi ve alakasından dolayı Bakan Kirişci’ye teşekkür ederken, ilimiz Hatay’a davette bulunduğu da öğrenildi. -Cemil Yıldız-