Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yayman dikkatleri yine Tiktok’a çekti

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, Tiktok’un kamu düzenini bozduğunu ve bunun için tedbirler alınması gerektiğini vurguladı.

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu

Yayman, “Tiktok’u Amerika’da yasaklıyorlar. Biz yasaklamalara karşıyız, fakat Türkiye’de de bu işin sonu yasaklamaya kadar gidecek. Maalesef burada asla sözle, tavsiyeyle, ricayla mesafe alamadığımız bir ilişki var” şeklinde konuştu.

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman başkanlığında toplandı. Komisyon Başkanı Yayman, sosyal medyadaki trolleşmenin tehlikelerine dikkat çekti ve bu durumun gazetecilik alanıyla sınırlı olmadığını belirtti. Yayman, trolleşmenin siyasette ve hayatın her alanında var olduğunu ifade etti ve bu durumun kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Yayman, sosyal medya platformu Tiktok’a ilişkin olarak yapılan eleştirilere de değindi. Komisyonun Aralık ayındaki toplantısında Tiktok’un temsilcilerinin önemli sorulara tatmin edici cevaplar vermediğini belirten Yayman, içerik paylaşımları noktasında ciddi eleştiriler olduğunu ifade etti. Yayman, milletvekilleri olarak özgürlükleri savunduklarını ancak kamu düzeninin sağlanması gerektiğini ve çocukların korunması önemli olduğunu dile getirdi.

 

(Yusuf Cemil Karaçay)