Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yayman, TikTok eleştirilerini yakından izliyor

AK Parti Hatay Milletvekili

AK Parti Hatay Milletvekili ve TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, CNN Türk kanalında yaptığı açıklamalarda TikTok’a dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Yayman, TikTok içeriklerinin ve bazı paylaşımların artık bir ulusal güvenlik meselesi haline geldiğini vurgulayarak, vatandaşların TikTok’un kapatılmasını istediğini ifade etti.
Komisyon Başkanı Hüseyin Yayman, konuyu en yakından takip ettiklerini belirterek, bant daraltma, reklam yasağı, para cezası ve lisans iptali dahil olmak üzere tüm seçeneklerin masada olduğunu ve en yakın zamanda gerekli tedbirlerin alınacağını söyledi.

Yayman’ın açıklaması şu şekilde:
“TikTok içerikleri ve bazı paylaşımlar artık bir ulusal güvenlik meselesi haline gelmiştir. Milletimiz çok açık biçimde TikTok’un kapatılmasını istiyor. TikTok’un milletimizin değerlerine, geleneklerine ve örfüne uygun olmayan paylaşımlarını asla kabul etmiyoruz.
TikTok temsilcileri Dijital Mecralar Komisyonumuza geldi. Bu taleplerimizi onların yüzüne de söyledik. Başta TikTok olmak üzere dijital mecraların çocuklarımıza, aileye, kadınlara, ülkemize ve milletimize yönelik kötü içerikleri kabul edilemez. Komisyon olarak konuyu en yakından takip ediyoruz.Bant Daraltma,Reklam Yasağı,Para Cezası ,Lisans İptali dahil olmak üzere tüm seçenekler masadadır. En yakın zamanda gerekli tedbirleri alacağız.” – İlyas Yiğit-