Yayman’ın Bakanlık nezdindeki başvuruları sonucu

Yayman’ın Bakanlık nezdindeki başvuruları sonucu

6 Milyon Tl Hibe Kaynak…

Ak Parti Hatay Milletvekili Doç. Dr. Hüseyin Yayman’ın, Hatay’ın sorunlarını ve eksiklerini dile getirmesi, ardından da Bakanlık nezdindeki girişimleri sonrasında, ilimize özel 6 Milyon Liralık bir hibe kaynak sağladığı öğrenildi.
Konuya ilgili açıklamada bulunan Milletvekili Yayman, “Hatay ilimize 5 Adet Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırım Projesi ve 5 adet Ekonomik Yatırım Projesi Olmak üzere, ilimize ait toplam 10 adet projenin tamamı kabul edilmiş olup, bu projelerin karşılığı olarak da yaklaşık 6 Milyon TL hibe ilimize tahsis edilmiştir. Hatay ilimize hayırlı olsun” dedi.
Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’a, takip ettiği, Hatay’a hizmetle ilgili  girişimiyle ilgili olarak şu cevabi bilgilendirme yazısı gönderildi:
“Sayın Milletvekilim. 02.08.2019 tarih ve 30850 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 2019/30 sayılı Kırsal Kalkınma Destekleri 13.Etap kapsamında yapılan değerlendirme ve bütçelendirme çalışmaları sonucu, ilimizden 5 adet ekonomik yatırımlar konusunda proje ile 5 adet kırsal ekonomik altyapı yatırımları konusunda olmak üzere, uygunluk kriterlerini taşıyan toplam 10 adet projenin tamamı kabul edilmiş olup, 13.873.285,29 TL toplam proje tutarının 6.087.278,90 TL kısmı hibe olarak ilinize tahsis edilmiştir.” -Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)