Yazar Dr. Boz’dan Elite Fuarcılık’a Eleştiri

Yazar Dr. Boz’dan Elite  Fuarcılık’a Eleştiri

Hatay Büyükşehir Belediyesi koordinesindeki Kitap Fuarı günleri geride kaldı. Fuar katılımcılarından, Antakyalı Öykü Yazarı Dr. Muhsin Boz, yaşadığı bir olumsuz gelişme sonrası, organizasyon kuruluşu Elite Fuarcılık’ın bu Fuar’da olumlu not alamadığını bildirdi.
Yazar Muhsin Boz’un yaşadığı olay ve yorumu şöyle:
“20-29 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılan 2. Hatay Kitap Fuarı, yanlışıyla doğrusuyla, iyi-kötü bitti. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Düzenlemeyi yapan Elite Fuarcılık benim açımdan sınıfta kaldı. ‘Sınıfta kalış’ nedenlerini uzun uzun burada anlatıp zamanınızı almayayım. Ama 29 Nisan Pazar günü saat 14’teki söyleşimizi önce 16’ya ötelediler. Saat 16’da da söyleşilerin yapıldığı iki salonun hemen ortasına orkestra kurdurdular. Şiir mi okundu, şarkı mı söylendi, hâlâ tam anlamış değilim. Anlayacağınız, söyleşi yapılmadı.
Bizi dinlemeye gelen sanatseverlerden kendi adıma özür diliyorum. Fuar boyunca beni en çok güldüren anıma gelince… Bir kadınla iki çocuğu TYS (Türkiye Yazarlar Sendikası) standının önüne geldiler. Kitaplarımı incelediler. Sonra iki kitabımı ellerine alıp standın içine girdiler. ‘Paramız bitti! Alamayacağız ama sizinle fotoğraf çektirmek istiyoruz’, deyip standın içine geçtiler. Bir de baktım, klik! klik!” -Cemil Yıldız-