Yazar Özkoca’dan HGC Başkanı Temizyürek’e Ziyaret

Yazar Özkoca’dan HGC Başkanı Temizyürek’e Ziyaret

“Mobbing’in Cazibeleri” Kitabını Hediye Etti

Kitaplarıyla, Türkiye yanı sıra Azerbaycan’da da tanınan ve 13 kitabı Azerbaycan Türkçesine, 11 kitabı İngilizceye çevrilen Yazar Mahmut Özkoca, Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Abdullah Temizyürek’i ziyaret etti.
Ankara merkezli ve 22 ilde temsilciliği bulunan Mobbing ile Mücadele Derneği Denetleme Kurulu Başkanı ve Hatay Temsilcisi olan Mahmut Özkoca, ziyaret ettiği Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdullah Temizyürek’e dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren HGC Başkanı Abdullah Temizyürek, şunları söyledi:
“Hemşerimiz, değerli yazar –şair- fotoğrafçı ve eğitimci Mahmut Özkoca’nın çalışmalarını yıllardır yakından takip ediyorum. Kendisinin mobbing ile ilgili yazdığı kitap, Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyor. Mobbingin Cazibeleri adındaki kitabı mutlaka okunmalı. Ayrıca 60’a yakın kitabı bulunmakta. Kendisini, Hataylı olarak tebrik ediyorum. Memleket sevdalısı Özkoca’nın daha nice yararlı eserler vereceğinden eminim. Allah yolunu açık etsin.”
Mahmut Özkoca’nın, 1993 yılında çıkan ilk kitabından bu yana 7 şiir kitabı, 6 araştırma, inceleme, düşünce kitabı, 35 çocuk kitabı, 8 editöryel çalışma, 2 romanı bulunmakta ve kültür sanat edebiyat ve eğitimle ilgili büyük organizasyonların tertip komitesi başkanlığı görevini desürdürmektedir.  Mehmet ÖZGÜN