Yediden yetmiş yediye Her kesimden insanız

Yediden yetmiş yediye Her kesimden insanız

Türkiye’de kurulan ilk briç kulüplerinden biri olduklarını söyleyen İskenderun Briç Spor Kulübünün deneyimli Başkanı Zeki Teymur, “Briç sporunu halkımıza sevdirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Briç sporunun bir akıl sporu olduğunu söyleyen İskenderun Briç Spor Kulübü’nün deneyimli Başkanı Zeki Teymur, “Briç oyunu, sosyal yönden insanların birbirleri ile daha iyi kaynaşmalarına vesile olmaktadır. Kentimizde, üyelerimiz ile birlikte briç sporunu halkımıza sevdirmeyi hedefliyoruz” dedi.İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’na nezaket ziyaretinde bulunan İskenderun Körfez Briç Spor Kulübü üyeleri adına konuşan Teymur, “Toplumda briç oyununun yanlış anlaşılsa da, artık günümüzde insanlarımız bu sporun bir beyin sporu olduğunu benimsiyorlar. Yediden yetmiş yediye her kesimden insanımız bu spor sayesinde bir araya geliyor” derken, şunları söyledi:“Şehrimizden Türkiye şampiyonalarına katılan oyuncularımız da önemli başarılara imza atmışlardır. Kentimizde düzenlediğimiz Türkiye Briç Turnuvalarında da şehrimizi başarı ile temsil ettiğimize inanıyoruz. Türkiye’de kurulan İlk Briç Kulüplerinden biriyiz. Bu anlamda, Briç oyununu insanları rehabilite eden bir sosyal etkinlik olarak görüyoruz. Bu bağlamda yakın ilgilerini gördüğümüz İTSO yönetimine de desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.”
-DESTEĞİMİZ SİZİNLE-
Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren ve briç sporunun gelişmesi adına yoğun bir çaba sarf eden Kulüp yönetimine bundan sonra da destek vermeye devam edeceklerini söyleyen İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise şöyle konuştu:
“Briç turnuvalarının düzenlendiği şehirlerde canlılık olduğunu gözlemliyoruz. Turnuvalara değişik şehirlerden insanların gelmesi, turnuvalara katılması ve birbirleri ile kaynaşması, o şehrin daha fazla sosyalleşmesini sağlıyor. Şehrimizde de Briç turnuvaları yoğun katılımlarla düzenleniyor. İskenderun Körfez Briç Spor Kulübünün Briç sporunun gelişmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini biliyoruz ve her zaman yanlarında olduğumuzu ifade etmek isterim. Bu vesile ile Kulüp yönetimine çalışmalarında başarılar diliyorum.”-Tamer Yazar-

(Visited 1 times, 1 visits today)