Yeloğlu görevi devraldı

Yeloğlu görevi devraldı

İlk mesajı, “Geriye dönüp bakmayacağız” oldu

AK Parti Hatay İl Başkanlığı’na getirilen Mehmet Yeloğlu, önceki gün Ankara dönüşü öğleden sonra parti binasında gerçekleşen törenle yeni görevini devraldı. Mevcut İl Başkanı Mehmet Ali Yanmaz, Defne ve Antakya İlçe Başkanları, kadın kolları ile gençlik kolları başkanları başta olmak üzere, partililer, yeni İl Başkanı Mehmet Yeloğlu’nu karşılama törenine katıldı, buket çiçekle “Hoş geldiniz” dedi. Mehmet Yeloğlu da, üstlendiği AK Parti Hatay İl Başkanlığı koltuğuna oturduktan sonraki ilk açıklamasında şunları dile getirdi.
“Kıymetli dava arkadaşlarım, değerli hemşehrilerim. Ak Parti Hatay İl Başkanı olarak, bugün, mevcut İlçe Başkanlarımız ve gönüldaşlarımızla bir araya gelme fırsatı buldum. Coşkulu karşılamaları ve teveccühleri için teşkilat mensuplarımıza, hemşehrilerime şükranlarımı sunarım.
Bugüne kadar partimiz çatısı altında görev yapan İl Başkanlarımıza, görevi devretmiş ya da halen çalışmalarını sürdüren Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza, İlçe Başkanlarımıza, teşkilatlarımızda görev alan tüm mensuplarımıza ve Ak Parti’ye destek vermiş dostlara teşekkür ederim. Hepsinden Allah razı olsun, büyük emekleri oldu.
Partimiz Hatay’da teşkilatlandıktan sonra büyük başarılara imza attı. Elbette seçimlerde istediğimiz sonucu elde edemediğimiz zamanlar da oldu, ama bilinmelidir ki, biz hiçbir zaman geriye dönüp bakmayacağız. Kendi içimizde değerlendirmeler yapacağız, kimseyi eleştirmeyecek ve yolumuza devam edeceğiz. Çünkü biliyorum ki, herkes iyi niyetle çalıştı, çabaladı. Tabi ki tedbir almak bizden, takdir Allah’tan. Bundan sonraki dönemde de hep beraber çalışacağız.
Neticede biz bir aileyiz. Daha önce bu ailenin bir ferdiydim, şimdi de öyleyim. Hepimiz yol arkadaşıyız, bundan sonra da omuz omuza, el ele güç birliği yapacağız. Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ‘Türkiye’yi nasıl daha güçlü yaparım?’ diye uğraşıyorsa, biz de Hatay’da partimiz ve şehrimiz ve ülkemiz için aynı anlayışla çalışacağız.
Memlekette var olan, olabilecek veya oluşmuş tüm problemleri el birliği ile çözeceğiz. Bizim hiçbir hesabımız yoktur, kimse ile de bir derdimiz yoktur. Memleketimiz için ne faydalıysa onu yapma gayretinde olacağız. Selam, sevgi ve saygılarımı sunarım.” -Cemil Yıldız-