Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeloğlu’nun Başarısı: TBBB, Uluslararası Arenada

Genel Başkan Mehmet Yeloğlu

Genel Başkan Mehmet Yeloğlu önderliğindeki Türkiye Belediye Başkanları Birliği (TBBB), ulusal ve uluslararası alanda adını daha da duyurmak için önemli bir adım attı. Yeloğlu’nun liderliğindeki birlik, Ukrayna ile dostluk ilişkilerini güçlendirerek uluslararası alandaki varlığını pekiştirmeyi hedefliyor.
Ukrayna’nın Türkiye Büyükelçisi Vasyl Bodnar’ın ziyaretiyle birlikte, TBBB yönetimi ve Bodnar arasında önemli bir görüşme gerçekleşti. Bodnar, TBBB’nin son dönemdeki atılımlarını takdirle karşılıyor ve Genel Başkan Yeloğlu başta olmak üzere yönetimi kutluyor. Ayrıca, TBBB’nin ulusal ve uluslararası alanda başarılı olacağına olan inancını vurgulayarak, Türkiye Belediye Başkanları Birliği yönetimini Ukrayna’da gerçekleştirilecek olan Uluslararası Belediye Birlikleri Buluşması’na davet ediyor.
Yeloğlu ise, Türkiye ve Ukrayna arasındaki yakın ilişkilere dikkat çekerek, gelecek buluşmada birçok devletten katılacak belediye kuruluşları arasında deneyim paylaşımı yapılacağını belirtiyor. Ayrıca, Türkiye’den ve Ukrayna’dan istekli belediyelerin Kardeş Şehir olabilmesi için gerekli alt yapıyı oluşturacaklarını ifade ediyor ve Bodnar’a nazik ziyareti ve daveti için teşekkürlerini iletiyor. – Yusuf Cemil Karaçay-