Yeni Kuşak Görsel Sanat Büyülüyor

Yeni Kuşak Görsel Sanat Büyülüyor

Photoshop Tasarımcısı Şerif Alyaz Harikalar Yaratıyor

Görsel sanat dalları tarihimizde köklü ve önemli bir yer tutarken, genç kuşağın ilgi ve algısı ise bilgisayar programları aracılığı ile yaratılan yeni bir tasarım rüzgarına kapılmış durumda. Henüz bir sanat dalı olarak kabul görür mü bilmiyoruz ama, photoshop tasarımcısı hemşerimiz Şerif Alyaz’ın yarattığı dünya keşfedilmeye değer.
Aslen Altınözü doğumlu olup burada yaşayan ve Konya Selçuk Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun olan 22 yaşındaki Şerif Alyaz, bilgisayarında yardımcı programları ustaca kullanarak birbirinden ilginç görsel ve videolara imza atıyor. Genç tasarımcının ulaşılabilir sosyal medya hesaplarında kendisiyle ilgili şu bilgilere rastlıyoruz:
“Genç yetenek , 1996 yılında , Hatay’ın Altınözü ilçesinde dünyaya geldi ve yaşamına orada devam ediyor. Selçuk üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu olan sanatçımız 2 senedir grafik tasarım ile ilgileniyor. Araştırmayı , öğrenmeyi seven . Vaktini sürekli eğitime harcayan ve başarıyı arzulayan tasarımcımız hayal gücü ile yeteneğini birleştirip eşsiz photoshop çalışmalarını bizlere sunuyor. Hayal gücünün sonsuzluğuyla farklı dünyalar oluşturan Şerif algı ile gerçeklik arasında ve ancak bir sanatçının dokunabileceği alanında harika işlere imza atıyor. Alanında her geçen gün kendini geliştirmeye , azimle çalışmaya ve ilerlemeye devam ediyor . Photoshop programlarını herhangi bir eğitim almadan kendi azmiyle öğrenmiş olup ortaya güzel ve başarılı işler çıkarmaya devam ediyor. Sanat her insanın hayatına dahil olduğu gibi Şerif’in hayatında da oldukça büyük yer ediniyor. Şerif fotoğrafları birleştirip gerçek olmayan bir doğallık oluşturuyor .Yeteneğiyle ortaya gerçeğinden farksız görseller çıkaran sanatçımızın tasarımları sadece Türkiye’de değil yabancı ülkelerde de oldukça beğenilip paylaşılıyor.Yaptığı işten keyif alan Şerif tasarımlarını en iyi hale getirmek için çalışıyor. Görselleri olabildiğince çok insana ulaştırmayı hedefliyor.”
Gerçekten de bir fotoğraf makinesinin ya da video kameranın yapabileceklerine hayal gücünüzü katıp, meraklı görsel sanat uzmanlarını ve takipçilerinizi şaşırtabiliyorsunuz.
Genç yetenek Şerif Alyaz,
sherif.arts instegram hesabından yaptığı çalışmaları paylaşırken
Onedio gibi önemli sosyal medya portallarında da kendine yer edinmiş durumda. Genç sanatçıyı takip etmek ve desteklemek, sahip olduğu yaratıcı yeteneği keşfetmek sizlerin elinde.-Selvi Günay-