Yeni Stad Çimi Ne Oldu?

Yeni Stad Çimi Ne Oldu?

Hatayspor, Süper Lig’e yaklaşıyor. Unutulmamalı ki, Süper Lig maçları Antakya Atatürk Stadı’nda oynanamayacağına  göre, mevcut stadın hazır hale gelmesi gerekiyor.

Hatayspor’un şampiyonluğunu ilan etmesine, Süper Lig’e yükselmeyi garantilemesine azami 40 gün var.
Bu sürede olağanüstü gelişmeler yaşanmazsa, Hatayspor muhtemelen Süper Lig’e yükselmeyi hak edecek. Gelişmeler de gidişat da bunu gösteriyor.
Ancak, yeni sezonda maçların Antakya Atatürk Stadı’nda oynanamayacağını herkes biliyor. Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF), Atatürk Stadı’nda maç oynatılmasını kabul edebilmesinin zor olduğu kaydedilirken, buna göre yapımı süren stadın çimlendirme sorununun çözümlenmesi gerekmiyor mu? Aldığımız bilgiler, çim ihalesinin henüz yapılmadığı şeklinde. Ziraatçılar, çimlendirme için asgari 5-6 aylık süre gerektiğini belirtirken, şu an itibariyle çimlendirme başlansa bile, stadın Süper Lig’in ilk haftasına yetiştirilmesinin çok zor olacağı ortada.
Bu nedenle de Gençlik ve Spor yöneticileri ve Hatayspor Kulübü başta olmak üzere, ilgili kurum ve kent yöneticilerinin soruna el atmaları isteniyor. Aksi halde Hatayspor, yükseldiği takdirde, Süper Lig’de ilk haftalarda maçlarını dışarıda oynamak zorunda kalır ki, bunun yol açacağı dezavantaj da takımı zorda bırakabilir. -Cemil Yıldız-