Yeni Sularda Birlikte Yol Alalım

Merhaba sevgili okuyucu.

Beni seven, takip eden okuyucularımız, sıklıkla “neden az yazı yazıyorsun, bir süredir yazılarını göremiyoruz” diye eleştiriyordu. Onlara çok teşekkür ederim, son derece haklılar. Bir Gazeteci, temel görev ve sorumluluklarını ihmal etmemeli.

Ancak izin verirseniz, küçük bir savunma yapacağım.

Ben, Gazetedeki köşe yazılarımı ihmal ettim. Ancak oldukça geçerli bir bahanem vardı. Uzunca bir süredir, Gazetemizin dijital medya kulvarındaki yapılanmasına ağırlık veriyor, buradaki eksikleri gidermeye ve sizlere layık olabileceğimiz, dijital medya kulvarında boy vermiş bir Antakya Gazetesi yaratmaya çabalıyordum. Bu noktada da önemli mesafe aldık. Şimdi size gönül rahatlığıyla neler yaptığımızı anlatabilirim.

İlk olarak, sosyal medya sorumlusu, yeni, İletişim mezunu bir arkadaş ile yola koyulduk. Sosyal medya hesaplarımızı tek tek ele alarak, “nasıl daha etkin ve daha çok kişiye ulaşan bir yayın yapabiliriz?” sorusuna yanıt vermeye çabaladık.

Facebook, twitter, instagram ve web sayfamızda 7/24 aralıksız haber akışı sağlayacağımız alt yapıyı kurduk. Şimdi bizi bu sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeye başladığınızda, artık nerede olursanız olun, eğer telefonunuz ya da bilgisayarınız yanınızda ise bize ve haberlerimize ulaşabileceksiniz. Takip etmeniz ve abone olmanız durumunda, ki abonelik ücretsizdir, her daim Hatay ile ilgili gelişmelerden haberdar olacaksınız.

EN ÖNEMLİ ADIM, YOUTUBE KANALI VE AntakyaTV…

Ancak en ciddi eksiklerimizden birini de size görüntülü haber paylaşımında yaşıyorduk. Bu amaçla, Youtube üzerinden AntakyaTV adlı yeni bir kanal açtık. Burada yayınladığımız videolar ile size daha canlı, hareketli ve özgün paylaşımlar yapıyor, bambaşka sularda sizinle yol alıp büyümeye çalışıyoruz.

AntakyaTV’ye abone olmak çok kolay ve ücretsiz. Bir Google hesabınız varsa, herhangi bir telefon ya da bilgisayardan youtube sayfasına giriyor, arama motoruna AntakyaTV yazıyor, çıkan videolarımızdan birini tıkladığınızda, izlediğiniz videonun sağ köşesinde “Abone ol” butonuna basıyor ve bize abone olmuş oluyorsunuz. “Takip et” butonuna da bastığınızda, her yeni videomuzda yeni bir bildirim alıp, bizden, haberlerimizden ve videolarımızdan haberdar oluyorsunuz.

Bu, yeni bir yayın alanı. Bu video dünyası, dijital yayıncılığın geldiği son aşamalardan biri. İşte biz Antakya Gazetesi olarak, yayıncılık geleneğimizi yarınlara da taşıyabilmek ve her kuşağın takip edebildiği bir yayın kuruluşu olmak için çabalıyoruz.

İşte bu yüzden yazılarıma biraz ara vermiş oldum.

Şimdi, kaldığımız yerden daha da güçlenmiş ve çeşitlenmiş olarak yola devam ediyoruz.

Son söz:

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan ve dijital platformlardan, AntakyaTV kanalımızdan takip edin.

Bize abone olun, tavsiye edin, takip edin.

Sevgiyle kalın.

[email protected]

(Visited 2 times, 1 visits today)