Yeni veterinerler

Yeni veterinerler

Okul 1.si Mehmet Soyubelli…

Hatay MKÜ’ye bağlı Veteriner Fakültesi’nden mezun olan öğrenciler törenle diplomalarını aldı.

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Veteriner Fakültesi, 2016-2017 Eğitim-Öğretim döneminde mezun olan öğrencileri için tören düzenledi. Cübbe ve kep giyen öğrenciler, diploma almanın sevincini yaşadılar. Aileler de bu mutlu ve özel günde çocuklarını yalnız bırakmadı.
Veteriner Fakültesi Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonu’nda gerçekleşen törene Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya, Veteriner Hekimler Odası Başkanı Yahya Hamurcu, akademisyenler ve çok sayıda davetli katıldı. Törende konuşan Rektör Kaya, yeni döneme başlayacak olan veteriner adaylarına ‘işlerini hakkıyla’ yapmaları tavsiyesinde bulundu. Öğrencilere, yaptıkları işin sorumluluklarını yerine getirmelerini söyleyen Rektör Kaya, Türkiye’nin başarılı insanlara ihtiyaç duyduğunu ve her bir veterinerin ülkesi için çaba harcamasını istedi.
Rektör Kaya, mezun olan öğrencilerin yetişmelerine katkı sağladıkları için ailelere ve öğretim üyelerine de teşekkür ederek, öğrencilere yeni hayatlarında başarılar diledi.
Törende, dönem birincisi Mehmet Soyubelli tarafından mezuniyet kütüğüne plaka çakıldı.
Hatay Veteriner Hekimler Odası Başkanı Yahya Hamurcu ise öğrencilere mezuniyet yemini ettirdi. Herkesin merakla beklediği kep atma anında ise öğrenciler hep birlikte keplerini havaya attılar. 5 Yılın ardından, sevinç ve hüzün bir arada yaşandı. Öğrenciler, bol bol fotoğraf çektirerek ölümsüz kareler oluşturdular.
-Cemil Yıldız-

 

(Visited 2 times, 1 visits today)