Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeni yaptık ama…

İşçilik beğenilmedi! Asi Nehri’nin

İşçilik beğenilmedi!

Asi Nehri’nin Palladium AVM’ye uzanan kısmında yer alan yaya yolunun ahşap zemin kısımlarını geçtiğimiz günlerde yenileyen Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetine teşekkür edilse de, zeminde birçok tahtanın yerinden oynadığını söyleyen vatandaş, ‘biraz özen’ demeyi ihmal etmiyor.

Asi Nehri’ni, Antakya kent merkezinden geçtiği noktada kent insanı ile barıştıran peyzaj çalışmalarının en dikkati çeken kısmı, nehir boyunca uzanan ve zamanla nehir üzerine alınan yaya yolları olurken, vatandaş, yapılandan da eklenenden de memnun. Ancak… Son dönem ‘yenileme’ ve ‘düzenleme’ yapılan alanı kullanan vatandaşlar, ortaya konan işçilikten çok da memnun değil, hatta şikayetçi!
Buna dair ifade edilenler, bir vatandaşın ağzından gelsin…
“Birçok tahta ekleme, siz yürürken adeta yerinden oynuyor. Hâlbuki yeni yapılan bir alan ve çivilenmiş tahtalardan bahsediyoruz. Ama nasıl yapıldıysa, bu defaki çalışmada eski halden eser yok. Hatta bazı yerlerde, dedik ya yeni yapılmış diye, buna rağmen yerinden oynamış ve hatta biraz havaya kalkmış kısımlar var. Kullanılan malzemeyi çok iyi seçebilirsiniz, ama… İşçilik, işin finali oluyor! O kısım iyi denetlenmezse, sonuç da bu oluyor.” -Tamer Yazar-