Yeşil bir gelecek için ‘Fidan Diktiler’

Yeşil bir gelecek için ‘Fidan Diktiler’

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Merkez Kampüsü’nde bir araya gelen Gazi Ortaokulu öğrencileri, “Toplum Hizmeti” kapsamında fidan dikme etkinliğine katıldılar.

Eğitimdeki kalitesini, yaşanabilir bir kampüs alanı yaratarak pekiştirme peşindeki İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), merkez kampüsü içindeki alanları yeşille buluşturmaya devam ediyor. İSTE kampüste bu kapsamda gerçekleşen fidan dikme etkinliğinin son misafirleri ise İskenderun Gazi Ortaokulu 5/D Yabancı Dil Sınıfı öğrencileri oldu.
Öğrenciler, toplum hizmeti kapsamında, İskenderun Teknik Üniversitesi Merkez Kampüsü’nde ‘master plan’a uygun şekilde devam eden ağaçlandırma çalışmalarına fidan dikerek destek verdiler.
İSTE Merkez Kampüs’te gerçekleştirilen fidan dikme etkinliğine İSTE Genel Sekreteri Yılmaz Çiğdem, Daire Başkanları, Gazi Ortaokulu Müdürü Zeyid Doğan, Müdür Yardımcısı Mehmet Esmer, Sınıf Öğretmeni Özlem Lüleci, İngilizce Öğretmeni Selda Deveci ile öğrenciler katıldı.
-KATKIYA TEŞEKKÜR-
Gazi Ortaokulu Müdürü Zeyid Doğan, yaptığı açıklamada, İskenderun Teknik Üniversitesi’nin kampüs master planı doğrultusundaki ağaçlandırma faaliyetlerine destek verdiklerini belirterek, kendilerine bu imkânı sağlayan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’ye, fidan dikim etkinliğine katılan tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.
Fidan dikme etkinliğine katılan öğrencilerin sevinçli ve heyecanlı oldukları gözlenirken, kendi ağaçlarını diken öğrenciler; “herkesin bu mutluluğu yaşamasını istiyoruz” diyerek, diğer okul öğrencilerine de fidan dikmeleri için çağrıda bulundular. -Tamer Yazar-

(Visited 2 times, 1 visits today)