Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeşil Dönüşüm Projesi Yola Çıktı

Hatay Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde

Hatay Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen “Yeşil Dönüşüm” projesi, bugün düzenlenen lansman ile başladı. Hatay İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Doğ’ana Kadın Kooperatifi, Çukurova Fidecilik ve Kartal Kimya iş birliğiyle hayata geçirilen proje kapsamında, şehrin daha yeşil ve yaşanabilir hale gelmesi hedefleniyor.

HBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı tarafından il genelindeki konteyner kentlerde yaşayan vatandaşlara domates, biber ve patlıcan fidesi dağıtıldı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, projeye ilişkin yaptığı açıklamada, “Hatay’ı daha yaşanabilir bir kent haline getirmeyi hedefliyoruz. İş birliği yaptığımız paydaşlarımızla şehrimizin çehresini değiştirerek sürdürülebilir bir çevre oluşturmayı amaçlıyoruz. Hem estetik hem de ekolojik açıdan önemli kazanımlar elde edeceğimize inanıyorum.” dedi.

Proje kapsamında toprakla buluşturulacak olan yüzbinlerce fide ve bitkinin, karbon emilimi sağlayarak şehrin “karbon ayak izi”ni azaltacağı vurgulandı. Yerel iklim ve toprak koşulları göz önünde bulundurularak seçilen fide ve bitkilerin düzenli bakım ve sulama ile sağlıklı bir şekilde büyütüleceği belirtildi. – Yusuf Cemil Karaçay-