Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeşil Geleceğin Resmi: Arsuz’da Yarışma

Arsuz Belediyesi, Avrupa Birliği

Arsuz Belediyesi, Avrupa Birliği projesi kapsamında, “Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Yenilenebilir Enerji” çalışması başlatıyor. Bu kapsamda düzenlenen resim yarışmasıyla 10-14 yaş arası öğrenciler, iklim değişikliği ve yenilenebilir enerji kaynakları konusunda farkındalık oluşturuyor.
Yarışma, genç nesillerin çevre bilinci ve yenilenebilir enerjiye olan ilgisini artırmayı hedefliyor. Katılımcılar, “İklim Değişikliği ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları” temasıyla kendi perspektiflerini resimlerine yansıtacaklar.
Resimler serbest teknikle (suluboya, pastel boya, kuru boya, kolaj vb.) yapılabilir ve A3 boyutunda olmalıdır. Teslim tarihi 10 Haziran 2024 olan yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler, resimlerini okullarındaki resim öğretmenlerine teslim edebilirler. Jüri üyeleri, 11 Haziran’da yapılacak puanlamalar sonucunda dereceye giren öğrencileri belirleyecekler. Dereceye giren öğrencilere hediyeleri, özel bir törenle verilecek.
Öğrencilerin resimlerinin arkasına adları, soyadları, yaşları, okulları ve iletişim bilgileri yazılmalıdır. Yarışmada dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verilecek. Birinciye elektrikli scooter, ikinciye tablet bilgisayar ve üçüncüye akıllı kol saati hediye edilecek. Ayrıca, ilk 25 öğrenciye boya seti hediye edilecektir. – Mehmet Durmaz-