Yine Orman Yangını

Yine Orman Yangını

Habib-i Neccar Dağı orman yangınının nedeni, müsebbipleri mutlaka bulunmalı

Antakya Habib-i Neccar Dağı’nda yine orman yangını çıktı. Pazar günü öğleden sonra bilinmeyen bir nedenle çıkan yangında, 3 dönümlük alan zarar gördü.

Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ile Orman Teşkilatı araçları havadan ve karadan söndürme çalışmasında bulundu. Yangın, yoğu bir çalışma sonunda 3 saat içinde söndürüldü. Zararın, 3 dönümlük maki topluluğunun ağır zarar görmesi şeklinde oldu. Yangınla ile ilgili resmi makamlardan açıklama yapılmadı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, olaya müdahale edildiğini şöyle paylaştı:

“Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, rüzgarın da etkisiyle hızla yayılan yangının büyümemesi ve yerleşim yerlerini tehdit etmemesi için seferber oldu. 31 Temmuz Pazar günü 14.20’de yangın ihbarı alan ekipler, 14.30’da Habib-i Neccar Dağı’nda yangın söndürme çalışmalarına başladı. Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, bölgedeki yangına, HATSU ile Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı’na bağlı çok sayıda personel ve araçla müdahale etti. Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri de yangın söndürme çalışmalarında Büyükşehir Belediyesi ekiplerine havadan destek verdi. Yangın, geniş alanlara yayılmadan kontrol altına alındı.” -Haber/Cemil Yıldız-