Yoğun Bakım Hemşirelerine Özel Eğitim

Yoğun Bakım Hemşirelerine Özel Eğitim

Hatay Devlet Hastanesi toplantı salonunda, yoğun bakım hemşirelerine yönelik olarak düzenlenen Sertifikalı Eğitim Programı başladı. 17 Haziran Pazartesi günü başlayan etkinlik 29 Temmuz tarihine kadar sürecek.
Programın açılış törenine; Başhekim Dr. Mahmut Bayrakçıoğlu, Sağlık Hizmetleri Müdürü Süheyla Kala, hastane yöneticileri, eğitimciler ve kursiyerler katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Dr. Mahmut Bayrakçıoğlu, şu bilgiyi verdi:
“Sahip olduğumuz fiziki mekanlar ve teknolojik alt yapımız sayesinde, halkımıza yüksek standartlarda sağlık hizmeti sunuyoruz. Ancak biliyoruz ki, sadece fiziki mekanlar ve teknolojik donanım kaliteyi yükseltmekte eksik kalır. Sunduğumuz sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmanın diğer ayağı da nitelikli insan kaynaklarıdır. Bu amaçla, ülkemizin sağlık sistemine bizlerde katkı sunmak için eğitim programları, seminerler, sempozyumlar düzenliyoruz. Bu eğitimin amacı da; yoğun bakım hemşirelerinin mesleki gelişim ve becerilerine katkı sağlamak, neyi nerede, nasıl ve ne şekilde kullanılması gerektiğinin bilincinde olan yoğun bakım hemşirelerinin sayısını arttırmak.”
Dr. Bayrakçıoğlu, gerek il içinden ve gerekse il dışından gelip eğitime katılım gösteren tüm kursiyerlere ve eğitimcilere başarı diledi. -Selvi Günay-