Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

YÖK Başkanı Özvar’dan nitelikli yayın teşviki

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde düzenlenen Akademik Yükselme Töreni’nde yaptığı konuşmada, nitelikli yayın sayısının artmasını teşvik ettiklerini belirtti.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı

Özvar, depremden etkilenen üniversitelere destek verdiklerini ve Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nin yayın, proje ve patent alanlarında başarı gösterdiğini vurguladı. Özvar, depremlerin özellikle Hatay’ı etkilediğini ve bu süreçte afetten etkilenen üniversitelere desteklerinin devam ettiğini ifade etti. Üniversitelerin eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerine devam etmesine verdikleri önemi vurgulayan Özvar, bilimsel üretkenliğin teşvik edilmesinin uluslararası yön ve saygınlığı artıracağına inandıklarını dile getirdi.
Özvar, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nin depreme rağmen yayın, proje ve patent alanlarında başarılı bir performans sergilediğini belirterek, bu durumun diğer üniversitelere örnek teşkil ettiğini ifade etti. Üniversitenin elde ettiği sonuçların ümit verici olduğunu belirtti.
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Veysel Eren de yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verirken, törende akademik başarı gösterenlere plaketler verildi. (Yusuf Cemil Karaçay)