Yok edilmesine müsaade edemem!

Yok edilmesine müsaade edemem!

Yok edilmesine müsaade etmeyin!

“Verimli toprakların, suyun, sazlıkların, kuşların üstünü taşla toprakla örten, hain insanlar… Neden hain? Çünkü yaşamayı unutmuşlar. Yaşamın özü bu değil!” diyen Doğa Fotoğrafçısı Emin Yoğurtcuoğlu’nun gündeminde Hatay var, Samandağ var, Milleyha Sulak Alanı var.

Samandağ/Millleyha Sulak Alanı’na dair hassasiyetini sürekli gündeme taşıyan ve herkesi de bu konuda duyarlı olmaya davet eden Emin Yoğurtcuoğlu, “İyi niyetimden ve anlatınca anlarlar dediğimden, bir senedir susuyorum. Yalan söylüyorlar susuyorum! Bir sene! Hayatımdan bir sene verdim. Gördüm ki, kötü niyet var! Susmayıp yazacağım! Milleyha misal… Bu dünyayı ilgilendiren bir yer. Yok edilmesine müsaade edemem, etmem, etmeyin” dedi.

Kaçak avcılar, içine dökülen molozlar, atılan çöpler ve tüm bu olumsuzluklara rağmen artan kuş sayısı, yeni kuş türleri ve umut veren canlı hayat için mesaj veren, Doğa Fotoğrafçısı Emin Yoğurtcuoğlu, paylaştığı mesajlarla herkesi göreve çağırdı.

-SUSAYIM MI?-

Milleyha’da, molozların döküldüğü alanları işaret eden ve buna dair bir de fotoğraf paylaşan Yoğurtcuoğlu, şunları söyledi:

“Verimli toprakların, suyun, sazlıkların, kuşların üstünü taşla toprakla örten, hain insanlar… Neden hain? Çünkü yaşamayı unutmuşlar. Yaşamın özü bu değil! Unutmayın bunu, güzel ruhlu insanlar. Yaşamı yok edenleri unutmayın.

Kuşların ve hayvanların ‘avcılık’ adı altında öldürülmesine, yaşadıkları evlerin ‘gelişiyoruz’ adıyla talan edilip, tahribata uğratılmasına karşıysak ne olmuş? Yanlış mıyız? Körsen, cahilsen, kötüysen, yaşamdan ve geçmişinden kopmuşsan ben ne yapayım? Susayım mı cahilliğine?”

Tamer Yazar