Yoksul Öğrenciye Kaban Desteği

Yoksul Öğrenciye Kaban Desteği

Türk Kadınlar Birliği Antakya Şubesi, maddi durumu düşük öğrencileri sevindirdi

      Başkanlığını Nesime Yüksel Melek’in yaptığı Türk Kadınlar Birliği (TKB) Antakya Şubesi; yoksul, maddi durumu düşük öğrencileri sevindirmeye, mutlu etmeye devam ediyor.

      TKB Antakya Şube Başkanı Melek ve Yönetim Kurulu üyeleri, geçtiğimiz gün Antakya Cemalettin Tınaztepe İlköğretim Okulunda, içinde bulunduğunuz kış aylarında, soğuktan korunmaları için, daha önceden tespit ettikleri yoksul öğrencilere kaban desteğinde bulundu.

Duyarlılığa teşekkür …

       TKB Antakya Şube Başkanı Nesime Yüksel Melek ve yönetim kurulu üyeleri, hak sahibi öğrencilere teslim edilmek üzere kabanları Okul Müdürü Mahir Güleryüz’e teslim etti. Müdür Güleryüz, duyarlılıklarından dolayı Türk Kadınlar Birliği Antakya Şubesi Başkanı Nesime Yüksel Melek ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Kız çocukları okumuş, aydın olmalı …

      TKB Antakya Şube Yönetimi etkinlikle ilgili yaptıkları açıklamada şunlara değindi: “Biz Türk Kadınlar Birliği olarak kız çocuklarının aydın, okumuş olmalarını istiyoruz.  Bundan dolayı Cemalettin Tınaztepe İlköğretim Okulunun çok fakir öğrencileri olduğunu araştırarak öğrendik. Bunun için onlara kışın soğuktan korunmaları için kaban almayı kararlaştırdık.

Türk Kadınlar Birliği olarak, kız çocuklarının kültürlü ve okumuş ayakları üzerinde durabilmeleri gerektiğine inanıyoruz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘En hakiki mürşit ilimdir’ sözü çok önemlidir.

Annenin eğitimli olması önemli …

      Çağdaş medeniyet seviyesine ulaşmak için özellikle kız çocuklarının eğitimli olması gerekmektedir. Çünkü ailede anne çok önemlidir. Eğitimli annenin çocukları da eğitimli olur. Cahil anne çocuklarına gereken eğitimin önemini anlatamıyorlar. Bundan dolayı annenin eğitimli olması gerekmektedir. Ulusların gelişmesi, eğitimle olmaktadır. Biz kadınlar olarak eğitim, eğitim, eğitim diyoruz.” -Haber/Mehmet ÖZGÜN