Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yolları yapıyoruz, kaldırımları da…

Ağaçlandırma Ne Durumda? Büyükşehir

Ağaçlandırma Ne Durumda?

Büyükşehir Belediyesi tarafından yol ve kaldırım çalışması yapılan Antakya Fatih Caddesi için ‘ağaçlandırma’ çalışması yapılmasını isteyen vatandaşlar, hasta ve çürümüş ağaçların yerine yenilerini istiyor.

Antakya Fatih Caddesi’nde gerçekleştirilen yol yenileme çalışmaları öncesinde; mevcut zemini, kaldırımları, aydınlatma direklerini söken Hatay Büyükşehir Belediyesi, çalışma kapsamında ağaçları da bölgeden kaldırdı. Uzun zamandır, cadde boyunca karşılıklı kaldırımlarda olan mevcut ağaçların hastalıklı, çürümüş ve bakımsız hallerine işaret edenler, bu çalışmanın fırsat bilinmesini ve her iki kaldırımın da meyve ağaçları ile donatılmasını talep ediyor.

Bu konuda konuşan vatandaşların beklentileri ise şöyle:

G.Ç. >> Engelli bir çocuğum var ve kaldırımların, hem çıkılabilir hem de inilebilir olmasını istiyoruz. Açıkçası başka da bir şey istemiyorum.

H.P.>> Şehrin bazı yerlerinde görüyorum, turunç ağaçlarını, hele ki meyve döktükleri zamanları. Bu caddeye de karşılıklı kaldırımlar boyunca aynı şeyi yaparlarsa, buranın yaz ve bahar halleri muhteşem olur herhalde.

Ç.Ö. >> Herkesin emeğine sağlık diyeceğim ama… Bir de iş yapıp gittiklerinde, geride kalan onca molozu da kaldırımlarda, yollarda bırakmasalar iyi olacak!

Tamer Yazar