Yollarınız açık ve ışıklı olsun

Yollarınız açık ve ışıklı olsun

İlk mezunlarını veren Hatay Bahçeşehir Koleji adına konuşan Genel Müdür Sefer Kaplan, “Atatürkçü, kendinden emin, ülkesini seven öğrencilerimizi mezun ederken çok mutlu ve gururluyuz” dedi.

24 öğrencinin yılsonu kep giyme törenine ev sahipliği yapan ve ilk mezunlarının mutluluğunu katılımcılarla paylaşan Hatay Bahçeşehir Koleji Yönetimi adına kısa bir konuşma yapan, Genel Müdür Sefer Kaplan, “Okul olarak; öğrencilerimize en kaliteli eğitimi vererek geleceğe hazırlamak, hayatın her alanında güçlü olmaları en büyük amacımızdır. Bugün; Atatürkçü, çağdaş, kendinden emin, sorumluluk sahibi, ülkesini seven öğrencilerimizi mezun ederken; çok mutlu ve gururluyuz. Yolları açık ve ışıklı olsun” dedi.

-HAYAL KURUN!-
Yaptığı konuşmada, “Her şey hayal kurmakla başlar” diyerek başarının sırrını öğrencilerle paylaşan
Hatay Bahçeşehir Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Aslan ise şu mesajı verdi:
“Sevgili öğrenciler, önünüzde yeni bir süreç var. Aynı zamanda değişen ve gelişen bir dünya var. İkisini birbirinden ayırma şansınız yok. Bu yolda yürürken dikkat etmeniz gereken noktalar… Birbirinizi dinleyin ve birbirinize saygı duyun. Özgürce düşüncelerinizi birbirinizle paylaşın ve her ne olursa olsun karşı tarafın düşüncesine saygı duyun. Adaletin, özgür düşüncenin ve saygının olmadığı yerde üretim olmaz, gelecek olmaz. Onun için bu ortamı yaratmalısınız. Geleceği ön görmelisiniz. Gelecek nasıl geliyor teknoloji ve dünya nasıl değişiyor. Ben bu dünyanın neresinde olmalıyım. Araştırın ve hayal edin. Her şey hayal kurmakla başlar. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde yürümekten korkmayın. O sizi zirveye taşıyacaktır. Yolunuz açık olsun.”
-GURUR VE COŞKU-
Aralarında Türkiye birincileri Eylül Okuyucu ve Merve Gali’ nin de bulunduğu 24 öğrenciye mezuniyet belgeleri ile başarı belgeleri verilirken, Ortaokul öğrencileri adına Merve Gali, alkışlar eşliğinde mezuniyet kütüğüne brövesini çaktı. Öğrencilerin verdiği keman ve piyano solo konserleriyle renklenen törenin sonunda öğrenciler, daha sonra keplerini havaya attı. -Tamer Yazar-

(Visited 2 times, 1 visits today)