Yönetemiyorsan Belediyeyi Kapat, Mühürü Bana Teslim Et, Nasıl Yönetilir Göstereyim…

Yönetemiyorsan Belediyeyi Kapat, Mühürü Bana Teslim Et, Nasıl Yönetilir Göstereyim…

İlimiz Defne ilçesinin Akdeniz Mahallesi’nde geçtiğimiz hafta sonunda yaşanan sağanak yağışla birlikte bazı yolların göllenmesi üzerine, çaresiz kalan vatandaşların çektiği ıstıraba işaret eden Mahalle Muhtarı Murat Sertel, ilçe belediyesine yüklendi. Muhtar Murat Sertel, Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel’e hitaben, “Belediyeyi yönetemiyorsan, kapat, bana teslim et! Belediye nasıl yönetilir, göstereyim sana” şeklinde dokunaklı bir mesaj gönderdi.
Akdeniz Mahallesi Muhtarı Murat Sertel’in, mahallesindeki göllenmiş yol fotoğrafı yanında yer verdiği paylaşımı şöyle:
“Defalarca yetkililere bildirmeme rağmen, halen buraya yağmur gideri yapılmadı. Her şeyi Büyükşehir’den bekleyen Defne Belediyesi, ‘sen ne işe yarıyorsun’? Sana ait sokakları, Büyükşehir Belediyesi’ne beton asfalt yaptırdık. Sen bunları yapmaktan acizsen, kapat belediyeyi ya da envanterleri bana teslim et, hizmet nasıl yapılır öğreteyim. İnsanlar, evlerine gidemiyor, yürüyemiyor! Yazık, yazık…”
Akdeniz Mahallesi Muhtarı Murat Sertel, CHP’nin güçlü olduğu iki ilçe, Defne ve Samandağ’da yerel yönetim zafiyetlerini gösteren bir de paylaşım yaptı. Murat Sertel’in CHP’ye yüklendiği bu açıklaması da şöyle:
“Saygı değer halkım… Herkes bunları sorgulasın! Defne’de ya da Samandağ’da ya da herkesin Partili olduğu yerlerde aday olmak için finansmana ihtiyaç var mıdır? Eğer duyuluyorsa, bu, Genel Merkez’in ayıbıdır. Liyakat ve halk ibaresini içinde barındıran bir Partinin buna göre davranması gerekmez mi? Şu ana kadar bir çiftçinin, bir işçinin, bir emekçinin, bırakın Milletvekili olduğunu, belediye başkanı veya meclis üyesi olduğunu dahi bu yaşıma kadar görmedim. Sanki bu diyarlarda yetişmiş birey yokmuş gibi, milletvekili, milletvekilliği düştükten sonra belediye başkanı, belediye meclis üyesi belediye başkanı, daha önce 2 defa belediye başkanlığı yapmış kişi tekrar belediye başkanı!
Adam mı yok? İlçeden tutun, her tarafa yayılmış çeteleşme… Artık bu düzen değişecek. Bu, bizim, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e olan borcumuzdur.”
-Cemil Yıldız-