Yöreselin zenginliğine…

Yöreselin zenginliğine…

5 Günde 342 Bin Ziyaretçi

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Antakya Belediyesi, Antakya Künefecisi gibi kurumsal kimliklerin Hatay’ın yöreselini destekleyen stantları ile yer aldığı Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX sona ererken, birçok tescilli üründe ikili anlaşmalar imzalandı, iş görüşmeleri yapıldı.

Antalya Ticaret Borsası’nın, TOBB’un desteğiyle bu yıl 11’incisini düzenlediği YÖREX’e bu yıl da ziyaretçi ilgisi yoğun oldu. Türkiye’nin 76 ilinden ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden 113 Oda ve Borsa, 16 Kalkınma Ajansı, 83’ü Kadın Kooperatifi olmak üzere, 150 kooperatif ile toplam 650’nin üzerinde katılımcının yer aldığı YÖREX’te, 342 bin 496 kişi, Anadolu’nun el emeği göz nuru yöresel ürünleriyle buluştu.
Fuarın fikir babası ATB Başkanı Ali Çandır, YÖREX’te, coğrafi işaretli ürünlerin ekonomiye kazandırılması ve iş bağlantılarının kurulması amacıyla düzenlenen ikili görüşmelere ilginin yoğun olduğunu kaydetti. Çandır, “Çok sayıda yerel üretici, büyük market zincirlerinin temsilcileriyle, TOBB’un organizasyonu ile bir araya geldi. Yerel üretici ile ulusal market zincirleri, YÖREX’te çok sayıda ikili görüşme gerçekleştirdi. Çok sayıda iş bağlantısı sağlandı” dedi.
-DİJİTAL PAZARLAMA-
YÖREX’te, -e ticaret sitelerinin, yerel ürün üreten ve ticaretini yapanlarla bir araya geldiğini de belirten Ali Çandır, yöresel ürünlerin -e ticaret üzerinden tüketiciyle buluşturulmasına yönelik görüşmeler gerçekleştirildiğini kaydetti. Çandır, “Yöresel Ürünler Fuarı’mızı hayata geçirirken, kıyıda köşede kalmış ürünleri ulusala taşıyalım hedefi koymuştuk. Bu hedefimizde önemli bir yol kat ettik. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. -Tamer Yazar-