YORUM: HATAYSPOR DESTAN YAZDI

Neresinden bakarsanız bakın gerçek bir başarı hikayesi olan Hatayspor; Çarşamba akşamı Yeni Hatay Stadyumu’nda, Ziraat Türkiye Kupası’nda eşleştiği Eyüpspor ile uzun yıllar unutulmayacak, fantastik, her dakikası heyecan dolu muhteşem bir maça imza attı. Ziraat Türkiye Kupası organizasyonu dahilinde bugüne kadar görülmemiş, eşine az rastlanır, maçta yaşanan pozisyonlar itibariyle futbolseverleri şaşkına çeviren çok ilginç bir maç oldu.

Maçın henüz başında, yani 2. dakikada ani Eyüpspor atağında bir penaltı kazanan rakip takım, bu şansını kullanamadı ve penaltıyı gole çeviremedi. Ancak, Hatayspor’un yedek kadrosuyla maça ağırlık koyduğu ve üst üste pozisyonlar yaşadığı bir sırada, uzaktan bir vuruşla Eyüpspor ilk yarı öne geçmeyi başardı. İkinci yarıda as futbolcuların sahada yer almasıyla birlikte giderek yoğunlaşan, “bu da kaçar mı” dediğimiz; Eyüpspor kalecisi Emrullah’ın kalesinde devleştiği bir maç izledik. Nihayet beklenen gol, Fatih Kurucuk’un kafa golüyle geldi. Maçta denge vardı. Arka arkaya, başta Kaptan Diouf pozisyonlara giriyor, adeta Eyüp kalesini ilahlar koruyordu.

İşte unutulmaz maç hikayesi buradan sonra başladı. 90 dakikanın uzatmalarında ani Eyüpspor atağında, Hatayspor kalecisi Abdullah Yiğiter kırmızı kart gördü. Beş oyuncu değişikliği yapmış olan Hatayspor’da kaleye Kaptan Diouf girdi. Hakem maçı bitirdiğinde, uzatmalara girilecekti ve kurallar gereği uzatmalar bölümünde takımların birer daha oyuncu değiştirme hakkı bulunuyordu. Kaleye, genç file bekçisi Yavuz Buğra Boyar girdi. Bir kişi eksik Hatayspor, uzatmalarda da gol arayan ve maçı rakip sahaya yıkan takımdı, ama uzatmaların da son bölümünde yine ilginç bir pozisyon sonrası Hatayspor kalecisi Yavuz da kırmızı kart gördü. Penaltılara ramak kalmıştı ve kaleye yine Kaptan Diouf girdi.

Bundan sonrası tam bir karnavaldı. Kaptan Diouf, önce ilk Hatayspor penaltısını gole çevirdi. Ardından kaleye geçtiğinde, binlerce Hatayspor taraftarı tribünlerden Diouf’a destek oluyor, tezahürat yapıyordu. Kullanılan penaltı atışları son derece fantastik idi. Diouf, her Eyüpspor penaltısında köşeyi bildi, ancak topu çıkaramadı. Eyüpspor’un genç futbolcuları ise kalede bir dünya markasını karşılarında görünce şaşkına döndü ve topu dışarı atarak, Hatayspor’un bu unutulmaz maçtan tur atlayan taraf olarak ayrılmasına neden oldu.

Siz siz olun, Hatayspor’un hiçbir maçını kaçırmayın. Medeniyetler şehri Hatay’ın; hikayeleri, mitolojisi, tarihi birikimi ile ZENGİNLİK OLDUĞUNU GÖRÜN. Kitaplar dolusu bilginin verilebileceği bu güzel şehrin takımı Hatayspor da tıpkı bu şehrin insanları gibi “ HİKAYESİ OLAN” bir takım.

[email protected]