Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yükseliş Koleji’nde Eğitim ve Teknoloji Buluşması

Yükseliş Koleji, geleneksel hale

Yükseliş Koleji, geleneksel hale getirdiği etkili veli seminerlerine bir yenisini daha ekledi. Bu kez seminere, önceki dönem Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuk oldu. Yükseliş Koleji kampüsünde düzenlenen seminere, önemli isimlerin yanı sıra çok sayıda veli ve öğrenci katıldı.
Seminere katılan isimler arasında Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, Belen Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tolga Depçi, Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Arsuz Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Uyar, eski Milletvekili Aziz Yazar, Yükseliş Koleji Kurucusu Nuri Üysen ve İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Yılmaz gibi önemli isimler yer aldı.


Etkinliğin sunuculuğunu ise Yükseliş Koleji’nin robotu Roboyük üstlendi. Programda, Roboyük Atatürk’ün sevdiği zeybek oyununu sergiledi. Ardından iki öğrenci, davetlilere piyano resitali sundu.
Yükseliş Koleji Genel Müdürü Aykut Davut Öktem, uzun süredir düzenledikleri etkili veli seminerleri hakkında yaptığı açıklamada, “Uzun süredir etkili veli seminerleri düzenliyoruz. Ancak değerli bakanımızın buraya gelmesi çok daha önceden ayarlanmıştı. Maalesef birçok sorunları şehir olarak yaşayınca program bugüne kısmet oldu. Değerli bakanımın katılımıyla program daha da anlamlı hale geldi. Türkiye’de ve dünyada hızla bir değişim yaşanıyor. Bu nedenle eğitimden ve teknolojiden geri kalmamak gerekiyor” dedi.
Önceki dönem Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise konuşmasında, “Türkiye’de ve dünyada hızla bir değişim yaşanıyor. Dünya inanılmaz bir değişime ayak uydurma mücadelesi içerisinde, bu nedenle eğitimden ve teknolojiden geri kalmamak gerekiyor” dedi. – Yusuf Cemil Karaçay-