Yürek burkan ölüm

Yürek burkan ölüm

Ağabeyi Murat, kovid’den ölen kardeşi Ömer Söker için, “Hukuken olmasa da, hükmen Şehit oldu” dedi.

Hatay Devlet Hastanesi personeli, Hemşire Ömer Söker’in, kovid virüsünü tedavi ettiği hastasından kaptığı ve 32 gün yoğun bakımda tedavi görmesine rağmen kurtarılmadığı öğrenildi.
Kovid kurbanı Ömer Söker’in ağabeyi Murat Söker, yayınladığı açık mektubunda, kardeşinin ilkeli, dürüst, düzgün bir yaşamı olduğunu, ne tesadüftür ki, doğum günü olan 1 Aralık’ta hayata veda ettiğini söyledi.
Murat Söker, kardeşi ÖMER ’un ölümü sonrası verdiği mesajında, kardeşinden alacağı olan varsa kendilerine başvurmasını ya da hakkını helal etmesini isterken, şunları söyledi:
“Değerli arkadaşlar… 42 yıllık yoldaşım, arkadaşım, kardeşim Ömer Söker, tedavisini üstlendiği hastasından aldığı kovid-19 virüsünün etkisiyle hastalanmış, hastalıkla 32 gün boyunca mücadele ettikten sonra da, doğum günü de olan 1 Aralık günü hayatını kaybetmiştir.
Hayatı boyunca ilkeli, dürüst, düzgün bir yaşam için gayretli olduğuna şahit olduğum kardeşim Ömer, üstlendiği kamu görevini yürütürken, çalışkan ve gayretliydi. Milletine, ümmetine ve insanlığa hizmet şuuruyla hareket eder, görevini yaparken de kendini millete, ümmete ve insanlığa karşı sorumlu hissederdi. Görevini yaparken hastalandı ve öldü. Hukuken olmasa da, hükmen şehit oldu. Allah, rahmetinden mahrum bırakmasın.
Kardeşim Ömer’in tedavisi sürecinde görev alan Hatay Devlet Hastanesi ve Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde görevli tüm sağlık personeline, süreç boyunca yanımızda hissettiğimiz İl Sağlık Müdürümüz Dr. Mustafa Hambolat’a, tüm dost ve arkadaşlara teşekkür ediyor, kardeşim Ömer’ e haklarını helal etmelerini istirham ediyorum.
Değerli arkadaşlar… Kardeşim Ömer’den, bizim bilgimiz dışında olan, herhangi bir kişinin maddi veya manevi bir alacağı varsa, ya benimle 533 3201696 nolu numaramdan irtibata geçip alacağını istesin, ya da hakkını helal etsin.
Allah hepimize rahmetiyle muamele etsin. Allah, tüm dünyanın başına musallat olan bu hastalık belasından hepimizi korusun.” -Cemil Yıldız-