Yürütme Erkinin Seçim Sistemi Değişikliği

Yürütme Erkinin Seçim Sistemi Değişikliği

AKP Milletvekili Adem Yeşildal, 15 yılda Hatay’a bir çok hizmet geldiğini, gelmeye de devam edeceğini söyledi, Anayasa değişikliğinin ise rejim değişikliği olmadığını savundu:
Yürütme Erkinin Seçim Sistemi Değişikliği

AK Parti Milletvekili Adem Yeşildal, referandumdaki Anayasa değişikliği oylamasının rejim değişikliği olmadığını, yürütme erkinin seçim sistemi üzerindeki değişikliği olduğunu savundu. Dün, beraberinde Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, AKP İl Başkanı Ahmet Atıç, Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, Kadın Kolları Başkanı Sabahat Özgürsoy Özçelik, İl Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Okay ve diğer partililerle birlikte geldiği Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde, Cemiyet Başkanlığı’na yeniden seçilen Ahmet Yetişen ve Yönetim Kurulu üyelerini kutlayan Adem Yeşildal, önemli açıklamalarda bulundu. AK Parti’nin 15 yıllık hükümetleri döneminde Hatay’a çok hizmetler geldiğini ve bu süreçte de gelmeye devam edeceğini çeşitli örneklerle anlatan Milletvekili Yeşildal, bu hizmetleri şöyle sıraladı:

-Hatay Bölge Hastanesi
-15 İlçeye yönelik duble yollar
-Reyhanlı Barajı’nın 2018’de hizmete girmesi
-Karaçay Barajı’nın 2018’de hizmete girmesi
-Antakya Şehir Stadyumu ve yan spor tesisleri
-Havaalanının tamamlanması ve genişletilmesi
Açıklamaları sırasında referanduma da değinen Yeşildal, muhalefet partilerinin söylediği gibi, Anayasa değişikliğinin rejim değişikliği anlamına gelmediğini savundu ve ”Yetkilerin bir kişinin elinde toplanması iddiası doğru değildir” dedi.
Milletvekili Yeşildal, referandum kampanyası sürecinde toplumsal barışı zedeleyecek sözlerden, ajitelerden kaçınmak gerekliliğine vurgu yaptığı açıklamalarında, Hatay’daki birlik, beraberlik ve hoşgörü iklimine zarar verecek davranışlardan kaçınılması, mevcut toplumsal barışı koruyacak ve geliştirecek bir dilin geliştirilmesini istediklerini sözlerine ekledi. -Cemil Yıldız-