Yüzme Maratonunda Tarih Yazdık!

Yüzme Maratonunda Tarih Yazdık!

İskenderun Kaymakamı, Türkiye’nin en uzun mesafeli yüzme yarışının yapıldığını bildirdi.

Ümit Kemal Cengiz, 12 saat 47 dakika ile yarışı birinci bitirdi…

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, geçtiğimiz hafta sonunda İskenderun’da, Türkiye’nin en uzun, 36 km’lik mesafeli yüzme yarışına ev sahipliği yaptıklarını kaydederek, “Yüzme maratonunda tarih yazdık” dedi.
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, “İskenderun Körfezi 1’inci Açık Deniz Yüzme Maratonu” ödül takdim programında, Yumurtalık ilçesinde başlayan ve 36 kilometre mesafe ile Türkiye’de yüzülen en uzun mesafe olarak öne çıkan yüzme maratonunun, 23 Ekim Cumartesi günü, Yumurtalık Sahili ile İskenderun Sahili arasında icra edildiğini ve başarıyla tamamlandığını bildirdi.
ÜMİT KEMAL CENGİZ 1. OLDU
Yarışmada birinciliği, Ümit Kemal Cengiz kazandı. Yaklaşık 38 kilometreyi 12 saat 47 dakikada tamamlayan Ümit Kemal Cengiz birinci olurken, ikinci, maratonu 17 saatte tamamlayan Emre Seven oldu. Düzenlenen törende birinci ile ikinciye kupa ve madalyaları takdim edilirken, İskenderun 3 nolu sosyal tesisinde gerçekleştirilen tören öncesinde, sporcular ve protokol üyelerinin katılımıyla kahvaltı yapıldı.
Türkiye’yi, dünya açık deniz yüzme liginde üst sıraya taşıyan maraton yarışını tamamlayan sporcular, Ümit Kemal Cengiz ile Emre Seven’e kupa ve madalyaları protokol tarafından verildi. Ayrıca, 1. İskenderun Körfezi Açık Deniz Yüzme Maratonu’nun başarılı bir şekilde tamamlanmasında emeği geçenlere de plaket takdim edildi.
Kupa ve madalya törenine; İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Sahil Güvenlik Grup Komutanı Yarbay Oğuz Emre Çiçek, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Öğretim Görevlisi Dr. Vahit Çalışır, Boğaziçi Olimpik Yüzme Spor Kulübü Başkanı Ahmet Selami Vanlı, İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Esma Gülay, İskenderun Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Ferit Ali Gündel ve sporcular katıldı.
-Cemil Yıldız-