Zafer günü coşkusu

Zafer günü coşkusu

Şanlı Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olan, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanıyla dolu 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95 ‘inci yıldönümü coşkuyla kutlandı.

Büyük Zafer’in 95. yıldönümü nedeniyle Arsuz’da düzenlenen kutlama programına İlçe Kaymakamı Musa Sarı, Garnizon Komutanı Albay Cengiz Çoban, İlçe Belediye Başkanı Nazım Culha, Uluçınar Özel Eğitim Kamp Komutanı Yarbay Ünsal Kızıl, İlçe Emniyet Müdürü Halil Karabacak, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Emin Albayrak, kamu kurum ve kuruluşlarının ilçe müdürleri, siyasi parti teşkilatlarının ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, belediye meclis üyeleri, Şehit Aileleri ve Gaziler, Askeri erkan, Emniyet personeli, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kutlama programı çerçevesinde İlçe Kaymakamı Musa Sarı, Garnizon Komutanı Cengiz Çoban ve İlçe Belediye Başkanı Nazım Culha, Kaymakamlık makamında tebrikleri kabul ettiler.
30 Ağustos Zafer Bayramı, Gözcüler eski belediye binası bahçesinde Ata’nın manevi huzuruna Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasıyla başlayan çelenk sunma töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı’nın göndere çekilmesi ve Binbaşı Tayfun Başıbüyük ‘ün günün anlam ve önemine yönelik konuşmalarını yapmasıyla sona erdi. -Tamer Yazar-

 

(Visited 2 times, 1 visits today)