Zamanın Tanığı Anıt Ağacı Herkes Görmeli

Zamanın Tanığı Anıt Ağacı Herkes Görmeli

Yayman, 854 yaşındaki ağacın imparatorlar, sultanlar, hükümdarlar gördüğünü ifade etti

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Hassa ilçesinde yer alan 854 yaşındaki Anıt Ağaç’ın önemine değindi ve bu ağacı herkesin görmesinin gerekliliğini bildirdi.
Zamanın tanığı olarak belirttiği Anıt Ağaç’ın Hassa Zeytinoba Köyü’nde bulunduğunu söyleyen Milletvekili Yayman, “Bu çınar ağacı tam 854 yaşında. Hatay’ın anıt ağaçlarından bir tanesi. Hassa’da Zeytinoba Köyümüzde, muhteşem bir ağaç. Gövdesiyle dalıyla ve yapraklarıyla bizim medeniyetimizin simgesi. Biz de Zeytinoba çınarımızdan ilham alarak, Hatay’ın tüm yollarına çınar ağaçları diktik.
Zeytinoba çınarımız, muhteşem bir ağaç. Zeytinoba Köyümüz, adında da olduğu gibi, zeytinleriyle meşhur bir yer ve burada bu çınar ağacımızın altında biz çok defa buluştuk. Herkesi, bu Zeytinoba’daki Anıt Ağacımızı görmeye davet ediyorum. Zamanın tanığı Hassa Zeytinoba Çınarımız eşsiz bir anıt ağaç. İmparatorlar, sultanlar, hükümdarlar gören çınar, aslında her şeyin geçici olduğunu, esas olanın insan olmak ve Allaha kul olmak olduğunu gösteriyor” dedi. Mehmet ÖZGÜN

(Visited 1 times, 1 visits today)