Zeki Özkaya’yı Kaybettik

Zeki Özkaya’yı Kaybettik

Gazetemiz Köşe Yazarı, kentimizin yaşayan tarihi Zeki Özkaya ağabeyimizi kaybettik. İlimizin sosyo ekonomik kültürel ve toplumsal barışı ile huzuruna ciddi katkılar veren kentimizin kanaat önderlerinden yüreği sevgi dolu Gazetemizde yaklaşık 25 yıldan beri köşe yazıları yazan eski eski Danışma Meclisi Üyesi Zeki Özkaya’nın cenazesi, bugün öğle namazını müteakip Durmuş Debbooğlu Camisi’nden kaldırılacak.
ZEKİ ÖZKAYA kimdir?
1924 Antakya doğumlu. Yüksek Ziraat Mühendisi olarak uzun yıllar Hatay İl Tarım Müdürlüğü’nde çalıştı. Müdürlük yaptığı dönemde, Amik Ovası’ndan daha fazla tarımsal verim alınabilmesi amacıyla defalarca yurt dışına resmi görevlerle gitti, kendini geliştirdi ve bu alanda emek verdi.
Hatay Ziraat Müdürlüğü de yapan Zeki Özkaya, B.M. Dünya Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) üyeliği ve 1980 sonrası Parlamento’da Danışma Meclisi Üyeliği görevlerinde bulundu. İki çocuk babası, Fransızca dilini çok iyi bilen Zeki Özkaya 93 yaşındaydı. Merhum Zeki Özkaya, 25 yıldan bu yana, Gazetemizde yazıları beğeniyle izlenen bir yazarımızdı.
ANTAKYA, Gazetemizin bugünlere gelmesinde fikirleri, ağabeyliği, babalığı ile büyük katkısı olan Yazarımız Zeki Özkaya’ya Tanrı’dan rahmet, kederli Ailesine başsağlığı diler.
NOT. Merhumun cenazesi, bugün öğle namazını müteakip Durmuş Debbeoğlu Camisi’nden kaldırılacak ve şehir mezarlığında defnedilecek. Taziyelerin ise Affan Camisi taziye salonuna kabul edileceği belirtildi.
-Cemil Yıldız-