Zetterer Tamam

Zetterer Tamam

Hatayspor, Alman kaleci ile her konuda anlaştı.

Hatayspor, Werder Bremen forması giyen 26 yaşındaki Alman kaleci Michael Zetterer ile her konuda anlaştı. Alman kalecinin birkaç gün içinde Türkiye’ye gelmesi ve Erzurum kampına katılması bekleniyor.

ZETTERER KİMDİR?

26 yaşındaki Alman kaleci Münih kentinde dünyaya geldi.1,87 m boyundaki kaleci, Almanya U21 kadrosunda yer aldı. Bu sezon Bundesliga’da 11 karşılaşmada görev alan Michael Zetterer, 17 gol yerken, 4 karşılaşmada ise görev almadı. Zetterer’in iyi bir kaleci olduğu, ancak Werder Bremen kalesini koruyan Jiri Paulenta’nın formda olması nedeniyle istediği kadar süre alamadığı kaydediliyor. Öte yandan Ajansspor’un haberine göre, 26 yaşındaki Alman file bekçisi, önceki gün sağlık kontrolünden geçti

YORUMLAR

Alman kaleci Zetterer’in Hatayspor’la anlaşmasından hemen sonra, sosyal medyada gelişmeye yönelik iki yorum dikkat çekti.

Bena Yılmaz: Formda bir kaleci değil. Düzenli oynayan bir isim değil, ama Alman kaleciler teknik anlamda daha güçlü ayaklara sahip. Oyunu geriden kurmak isteyen ve pas futbolunu önemseyen Serkan Özbalta için ideal bir kaleci.

Efe Alaşalvaroğlu: Bena Yılmaz; Serkan Özbalta, yanlış hatırlamıyorsam, Keçiören’de kaleci Metin Uçar’ı da baya baya oyunun içinde oynatıyordu. Dediğiniz gibiyse, onun oyununa katkı sağlayacaktır.

TEK ENGEL AİLESİ
Hataysporla her konuda anlaşan Zeterrer’in Türkiye’ye gelmesi ile ilgili aile içi sorun yaşadığı, tek engelin bu olduğu öğrenildi.

-Cemil Yıldız-