Zeytin Dalı Korosu…

Zeytin Dalı Korosu…

Altınözü’nde, 30 korist ve 10 enstrüman; farklı din, ırk, mezhepten:

Altınözü ilçesinde, farklı din, ırk, mezhep, kültür ve mesleklere sahip kişilerden oluşan Zeytin Dalı Korosu adına, Şef Ümit Tokgöz ve Koro üyeleri, sanatçı öğretmenlerle birlikte, 2019 yılı içerisinde yapacakları faaliyetler hakkında fikir alışverişinde bulunmak üzere İlçe Kaymakamı Bülent Uygur’u makamında ziyaret etti.
Kaymakamlık bünyesinde ve destekleriyle 2017 yılı Şubat ayında kurulan Zeytin Dalı Korosu’nun, adını, ilçeyi simgeleyen ve her tarafını saran zeytin ağaçlarının dallarından ve zeytin zenginliğinden aldığı kaydedildi. Zeytin Dalı Korosu ile ilgili şu bilgi verildi:
“30 korist ve 10 kişilik orkestradan oluşan Zeytin Dalı Korosu; farklı din, dil, ırk, mezhepler ve kültürlere sahip üyelerden oluşmaktadır. Koromuzun üyeleri, Altınözü’nün çeşitli yerlerinden, kurumlarından ve farklı meslek gruplarından bir araya gelmektedir.”
Zeytin Dalı Korusu hakkında konuşan Kaymakam Bülent Uygur ise şunları söyledi:
“Zeytin Dalı Korosu, adını, Altınözü’nün zeytin zenginliğinden almaktadır. Zeytin diyarı ilçemizi simgeleyen ve her tarafını saran zeytin ağaçları dallarının, koromuza yakışacak en güzel isim olduğunu düşündük. Zeytin Dalı Korusu; her dinden, dilden, ırktan insanların oluşturduğu bir müzik grubudur. İlçemizde yaşadığımız bu hoşgörü ortamını müziğimizle insanlara uzatarak paylaşmayı hedefledik. Koromuz, ilçemizin tanıtımına katkı sağlamak ve medeniyetler arasında köprü oluşturarak, evrensel bir dil olan müzikle bir arada tutmayı hedeflemiştir. 2018 yılı içerisinde ilçemizin tanıtılmasında emeği geçen koromuza teşekkür ediyorum. ” -Cemil Yıldız-