“Zincirli Kolye” okuyucuyla buluştu

“Zincirli Kolye” okuyucuyla buluştu

Antakyalı Yazar Cemile Cereb’in yeni Öykü Kitabı piyasaya çıktı

Antakyalı Yazar, Emekli Öğretmen Cemile Cereb’in yeni öykü kitabı “Zincirli Kolye”, piyasaya çıktı. Yazarın 4. eseri olan “Zincirli Kolye”de, 21 adet, keyifle okunabilecek öykü yer alıyor. Yazar Cemile Cereb, daha önceden, Bir Zamanlar Affan (Öykü-1. Baskı 2015, 2. Baskı 2019) ve Dağların Efendisi (Öykü- Mersin, 2017, 1. Baskı) adlı kitaplarını okuyucuyla buluşturmuştu.
Cemile Cereb kimdir?
Cemile Cereb, Antakya’da dünyaya geldi. Hatay Eğitim Enstitüsü İngilizce Bölümü’nü bitirdi. Gaziantep’te ve Antakya’da öğretmenlik yaptı. Aalen Antakya Kültür Derneği’ne katıldı. İlk Öyküsü olan ‘Salıncaktaki Mutluluk’, 2012 yılında ‘Barışa Öyküler’ adlı ortak kitapta yer aldı. 2013’te ‘Antakya Masallarda Gizliydi’, 2015’te ‘Asiye Gün İnerken’ adlı kitaplarda da hikayeleri bulunmaktadır.
Yazı atölyesi çalışmaları, hem Antakya’da hem de İzmir’de devam etti. Öyküleri, 2013-2015 yılları arasında ‘Atölyeden Öyküler, 1975-1985 ve Çığlık’ adıyla yayımlanan karma seçkiye dahil oldu. Bazı öyküleri; Berfin Bahar, Ekin Sanat ve Aratos Dergilerinde yayınlandı. -Mehmet ÖZGÜN-