Zirai ilaç işletmeleri açık olacak

Zirai ilaç işletmeleri açık olacak

Vali Doğan, sokağa çıkma yasağında çiftçilerin mağdur edilmeyeceğini bildirdi

Hatay Valisi Rahmi Doğan, sokağa çıkma yasağı kapsamında çiftçilerin mağdur edilmeyeceğini, Hıfzıssıhha Kurulu olarak aldıkları kararlarla duyurdu. Vali Doğan, olağanüstü toplanan, başkanlık ettiği Hıfzıssıhha Kurulu kararlarını şöyle duyurdu:
“Koronavirüs salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda; salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir.
Bu kapsamda, Hatay ilimizin zirai üretimi bakımından yoğun illerden olması münasebetiyle, çiftçilerimizin mağdur olmaması için, ilimizde bulunan zirai amaçlı akaryakıt satışı yapılan Tarım Kredi Kooperatiflerinin zirai ilaç, tohum, fide, gübre gibi tarımsal üretime ilişkin ürün satışı yapan işletmeleri açık olarak değerlendirilecektir. Yukarıda sayılan bu işletmelerin yönetici ve çalışanlarının sokağa çıkma yasağından istisna kapsamında sayılmalarına oy birliği ile karar verildi.” –Mehmet ÖZGÜN-