Zorunlu Yasaklar

Zorunlu Yasaklar

Berber, kuaför, güzellik salonları kapatıldı, lokantalara da ‘müşteri oturma yasağı’ konuldu.

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine koronavirüs konulu ek bir genelge daha gönderdi. Genelge ile beraber, vatandaşların bir arada bulunmaları ve yapılan işlem sırasında birçok kez fiziksel temasın olması nedeniyle; berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetleri Cumartesi akşamından itibaren geçici süreliğine durduruldu.
Koronanirüs (Kovid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla, İçişleri Bakanlığı tedbirler almaya devam ediyor. Daha önce vatandaşların doğrudan temel ihtiyaçlarına yönelik olmayan bazı umuma açık yerlerin faaliyetlerinin geçici süreliğine durdurulması için illere genelgeler gönderen İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirmeler sonucunda, alınan tedbirlere ilave olarak bir genelge daha Valiliklere gönderdi.
Koronavürüs salgını ile mücadele kapsamında gönderilen ek genelgeyle:
21 Mart Cumartesi saat 24.00 itibariyle, içkili ve/veya içkisiz tüm lokanta ve restoranlar ile pastane ve benzeri işyerleri, sadece paket servis, gel – al benzeri şekilde, müşterilerin oturmasına müsaade etmeden hizmet verecek. Bu nedenle lokanta / restoranlar ile pastane ve benzeri işyerlerinin oturma alanlarının kaldırılmaları sağlanacak, bu alanlara müşteri kabul etmemeleri konusunda gerekli işlemler yapılacak.  -Mutlu Yanık-