LÖSEV’de vekaleten kurban kesimi: 1040 TL

LÖSEV’de vekaleten kurban kesimi: 1040 TL

Kesilen kurbanlık etleri, 40.000 LÖSEMİ hastası ve ailesine dağıtılıyor…

Lösemili çocuklar için kurban bağışı çağrısında bulunan LÖSEV, “Bu sene LÖSEV tarafından 1040 lira olarak belirlenen vekaleten kurban bağışlarınızı tüm banka şubelerinden ‘LÖSEV’ diyerek bağışlayabilirsiniz” dedi.

LÖSEV, ülke genelindeki kayıtlı 40.000 hastasına et dağıtımı uygulamasını sürdürürken, yaklaşan Kurban Bayramı’nda vekaleten kurban kesim ücretinin 1040 TL olduğunu duyurdu.
LÖSEV, etkinlikleriyle ilgili şu bilgilendirmede bulundu:
“LÖSEV’e kayıtlı yaklaşık 40 Bin hasta ailesinin %90’ı, asgari ücret veya altında gelire sahip. Hastalığın tedavisinde en önemli destek ise kaliteli protein kaynağı olan gıda tüketimi. LÖSEV’in destekleri sayesinde, aileler, ‘Hasta çocuğuma nasıl et alıp yedireceğim?’ diye artık kara kara düşünmüyor.
Bilindiği üzere, lösemi ve kanser hastalıklarının tedavisinde kullanılan ilaçlar, vücut savunmasını yok ediyor. Hastalığın tedavisinde en önemli destek ise kaliteli protein tüketimidir. Tedavi sürecinde, protein ağırlıklı sağlıklı beslenme, vücut direncini artırarak iyileşmeye önemli katkı sağlıyor. Bu nedenle LÖSEV, 12 ay boyunca hasta çocuklara ve ailelerine taze et ve et ürünleri iletiyor. Hastalara iletilen et ürünleri için Kurban Bayramı çok önemli bir fırsat!
LÖSEV’e yapılan vekâleten kurban bağışları, bugün LÖSEV’e kayıtlı 40 bine yakın onko hastası ve ailelerine ulaşıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın onay ve esasları doğrultusunda, Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki sağlıklı et kombinalarında, din görevlileri, noter ve veteriner hekim eşliğinde kesilen kurbanlar, yıl boyunca lösemili çocuklara can oluyor, hayata bağlıyor.
Artık anne karnındaki bebeklerin dahi lösemi teşhisi aldığı günümüzde, Türkiye’nin alanındaki en saygın sivil toplum kuruluşu olan LÖSEV, artan hastalığın tedavisi yanında, hastalarına sosyal ve ekonomik destek de sağlıyor. Vekâleten kurban kesimi yapmayan bağışçıları da LÖSEV Kurban Bayramı Bağışına davet ediyor. Bayram bağışları sayesinde de çocukların ücretsiz tedavi giderleri, eğitim ve sosyal alandaki ihtiyaçları karşılanıyor.
Bu sene LÖSEV tarafından 1040 TL olarak belirlenen vekâleten kurban bağışlarınızı tüm banka şubelerinden ‘LÖSEV’ diyerek, bankaların bağış ekranlarından, 9 il de bulunan LÖSEV Ofislerinden, www.losev.org.tr internet adresinden yapabilirsiniz.
LÖSEV, hayırsever halkımızı, vekâleten kurban bağışı ve bayram bağışları ile hayat kurtarmaya davet ediyor.” -Cemil Yıldız-