Aydınlık Günler…

      Eğer iktidar kanadının kararında bir değişiklik olmazsa, seçimin 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacağı kesinlik kazanmış gibi görünüyor.

      Ne olmuştu 14 Mayıs 1950 de?

      O tarihte yeter söz milletindir sloganı ile seçime giren demokrat parti iktidar olmuş ve bugünlere gelinmesinin önünü açmış idi.

      Ne idi gerekenler?

      Yeter söz milletindir sloganı ile iktidara gelen demokrat parti aynen bugünkü hava içine girmek suretiyle, benim yaptıklarım doğrudur, başka bir doğru söz konusu olamaz sloganı ile iktidar olmuş ve kısa sürede neredeyse tek adam zihniyeti ile hareket etmeye başlayarak bugünlere gelinmesinin yolunu açmış idi.

      Şimdi iktidar kanadı ne diyor?

      14 Mayıs 1950 tarihinde iktidar olan demokrat partinin kullandığı sloganı değiştirmek suretiyle yeter söz de, karar da, gelecek de milletindir diyerek 2023 seçimlerinin tarihini belirleme yoluna gitmektedir.

      Temennimiz bugünkü iktidarın kullandığı slogan sonucu oluşacak tablonun, aydınlık ve güneşli günleri ülkemize getirmesini dilemektir.

      Eğer böyle bir tablo oluşacaksa, bunu mutlulukla karşılamak gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.

      Huzur, mutluluk, aydınlık ve gelecek, elbette ki sandıktan çıkan sonuca bağlı olacaktır.

      Toplumun beklentisi doğrultusunda sandıktan olumlu bir sonuç çıktığı takdirde, bu seçimin aydınlık bir gelecek için atılacak en önemli adım olduğunu kabul etmek gerekir.

      Bunun içindir ki muhalefet kandına büyük görevler ve sorumluluklar düşmektedir.

      Eğer muhalefet kanadı, bu doğrultuda adımlar atar ve söylemleri de buna göre yaparsa, unutulmamalıdır ki çağdaş Türkiye, tüm kuralları ile ülkemizde var olacaktır.

      Önümüzdeki seçimin Mayıs ayında yapılacağını hemen hemen kesinlik kazanmış gibidir.

      Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere, eğer iktidar kanadının kararında bir değişiklik olmazsa, Mayıs ayı, seçim ayı olacaktır.

      Seçimin Haziran ayından önceki bir tarihte yapılmış olması halinde iktidar kandının göstereceği adayında durumunun netlik kazanması söz konusu olabilecektir.

      Eğer erken bir seçim yolu açılır ise, şimdi ki Cumhurbaşkanın bir kez daha aday olması yoluda açılabilecektir.

      Bunun içinde yasaların elverdiği doğrultuda hareket etmek ve kararlar alma gerekliliği unutulmamalıdır.

      Tüm bunlar göz önde bulundurulmak suretiyle, iktidar ve muhalefet kanadının hareket etmesi ve kendilerine bir yol haritası çizmesi halinde önümüzdeki günler huzur, mutluluk ve başarı getirecektir.

      Bu gerçekler göz önünde tutulmak suretiyle hareket edilmesi gerekliliği de, belleklerdeki yerini iyice almalı ve buna göre kararlar alınmalıdır.

      Bu nedenle Mayıs ayında yapılacak seçimin, ülkemize hayırlı olmasını diliyor ve bu doğrultuda atılacak adımların aydınlık günlerin müjdecisini olmasını bekliyoruz…

[email protected]